Yderligere information
| Vægt | 0,2 kg |
|---|
| Vægt | 0,2 kg |
|---|
1.499 kr.
UDSOLGT!
Dette er en kopi af den halskæde Elvis modtog på Hawaii til hans koncert ‘Aloha From Hawaii Via Satellite’. Koncerten endte med at have rejst 75.000$ som er svarende til knap en halv million danske kroner, til Kui Lee Cancer fonden.
Vedhænget er 6,35 cm lang.
Smykket er 14 karat guldbelagt.
Kæden & vedhænget er lavet af Lowell Hays som var Elvis’ egen juveller.
Dette smykke kommer med et originalt certifikat fra Lowell Hays.
Hvis du er interesseret i historierne omkring Elvis’ smykker, har vi også denne bog som fortæller alt om dette: https://www.memphismansion.dk/vare/the-king-of-the-rings/




For at give de bedste oplevelser bruger vi og vores partnere teknologier som cookies til at gemme og/eller få adgang til enhedsoplysninger. Hvis du giver samtykke til disse teknologier, kan vi og vores partnere behandle personoplysninger som f.eks. browseradfærd eller unikke ID'er på dette websted og vise (ikke-)personlige annoncer. Hvis du ikke giver samtykke eller trækker dit samtykke tilbage, kan det påvirke visse funktioner negativt.
Klik herunder for samtykke til ovenstående eller vælge delvist samtykke. Dine valg vil kun blive anvendt på dette websted. Du kan ændre dine indstillinger når som helst, herunder også tilbagekalde dit samtykke, ved at bruge knapperne i Cookie Politikken, eller ved at klikke på 'Administrer indstillinger' knappen i bunden af skærmen.
Anmeldelser
Der er endnu ikke nogle anmeldelser.